Acum la DanceFM 03:00-13:00
DANCE FM NON STOP
Urmează 13:00-23:59
Daytime Contemplation w/ Ben Smith

Așază-te confortabil, conectează-te și lasă-te purtat de muzica electronică spre tărâmul viselor profunde

asset 1_780x440_eticheta

glo prezintă "The Fade Out", primul party digital la care să dai join la somn

La 25 de ani de la momentul în care legendele muzicii dance Faithless lansau hitul “Insomnia” și versul nemuritor “I Can’t Get No Sleep”, imposibilul e pe cale să se întâmple.

Pe 29 iulie, DJ Jonas Blue și expertul în somnologie Tom Middleton vor colabora cu gloTM pentru a crea o experiență unică: 9 ore de muzică dance electronică (EDM) într-un eveniment digital transmis pe platforma festivalului Electric Castle, conceput special pentru a trimite publicul în mrejele unui somn odihnitor.

Evenimentul care va dura o noapte întreagă combină un DJ set cu un peisaj sonor atent regizat din punct de vedere științific. Sunetele vor fi însoțite de vizualuri ultra senzoriale, construite pe cicluri de 90 de minute. Cei care vor participa la acest party digital vor putea beneficia de un somn odihnitor si energizant.

Jonas Blue este un DJ tânăr cu o carieră care efectiv a explodat. Cu peste 8 miliarde de difuzări în toată lumea, 40 milioane de single-uri vândute și 5 nominalizări la BRIT Awards, DJ-ul a devenit o adevărată forță în industria muzicală mainstream. “Mi s-a parut fascinantă această combinație dintre un set de club și știința psihoacusticii, așa că a fost o plăcere să colaborez cu glo la aceasta idee. A fost o invitație surprinzătoare pentru mine – până acum foloseam muzica pentru a-i ține pe oameni treji, nicidecum pentru a-i adormi.”

Tom Middleton, expertul în somnologie al proiectului, este o legendă a muzicii electronice, care de-a lungul carierei de peste 30 de ani a împărțit scena cu artiști precum Mark Ronson, Lady Gaga sau Kanye West. Recent, misiunea sa a fost să introducă în proiectele sale conceptul de muzică empatică, aplicând principiile neuroștiinței pentru a crea experiențe imersive care încântă, relaxează și energizează milioane de urechi.

Andi Vanca, directorul de comunicare Electric Castle declară: “Deși ne aflăm într-un context atipic, în care Electric Castle nu va avea loc anul acesta, ne dorim să inovăm în continuare și să ținem aproape comunitatea construită în jurul festivalului, prin content original și relevant pentru public. Din acest motiv, ne bucurăm că putem face parte din proiectul The Fade Out.”

Christian Klug, Director de Marketing British American Tobacco Europa Centrală și de Sud: “gloTM înseamnă un singur dispozitiv, un singur buton și o mulțime de experiențe memorabile. gloTM reunește două lumi, cea a tutunului și cea a tehnologiei pentru a crea noi momente plăcute. Întrucât susținem alegerile asumate, suntem entuziasmați să colaboram cu Jonas Blue și Tom Middleton pentru a vă prezenta această producție deosebită.”

Evenimentul The Fade Out powered by gloTM se va transmite live pe pagina de Facebook a festivalului Electric Castle, în data de 29 iulie, între orele 22:30 și 07:30.

În 2018, BAT a lansat pe piața din România gloTM, cel mai inovator produs care încălzește tutunul din portfoliul companiei. Doi ani mai târziu, peste 150.000 de români dețin deja un glo. De la lansare și până în prezent, gloTM a fost un partener al industriilor creative din România și a susținut evenimente importante din întreaga țară, precum Electric Castle.


On Air
Acum
Jonas Blue, Malive - Edge of Desire
A fost
Lonely Night, Nody, Ari - Baby Baby
Noutăți
onuc
resized_780x439
dance fm

Partenerii noștri

DIGI SPORT
A venit cu naționala Portugaliei la Bistrița și i-a lăsat pe toți ”mască”, după ce a început să vorbească în română

A venit cu naționala Portugaliei la Bistrița și i-a...

FILM NOW
Dick Van Dyke a fost la un pas să devină James Bond, dar a refuzat rolul. La 99 de ani, actorul admite că încă regretă decizia

Dick Van Dyke a fost la un pas să devină James Bond...

DIGI WORLD
Adevărul din spatele unuia dintre cele mai "sănătoase" cocktailuri. Opțiunea mai ușoară pentru organism dacă vrei să consumi alcool din când în când

Adevărul din spatele unuia dintre cele mai "sănătoase"...

DIGI ANIMAL WORLD
Crocodil uriaș, filmat cu un câine în gură într-un canal din Florida: „Cea mai mare teamă s-a adeverit”

Crocodil uriaș, filmat cu un câine în gură într-un...

DIGI LIFE
O cameră foto dăruită papei Francisc, vândută la licitaţie pe o sumă uriașă. La ce preț a ajuns aparatul de lux în ediție unică

O cameră foto dăruită papei Francisc, vândută la...

PE ROZ
Întâlnirea dintre Mercur retrograd și Soare scoate totul la lumină. Patru zodii simt că viața lor se întoarce pe dos

Întâlnirea dintre Mercur retrograd și Soare scoate...

dg

De Cyber Monday, DIGI prelungește sezonul ofertelor...

onuc

ONUC – Don’t Make Me Guess