Acum la DanceFM 21:00-22:00
Echoes w/ Matt & Lukas
Urmează 22:00-23:59
DANCE FM NON STOP

Ernesto Ferreyra este gazda programului Pitch Control

2_v2-50x50.png

DJ-ingul este o calatorie constanta, un cumul de influente sociale si culturale care se exprima prin diferite pitch-uri, frecvente, diferiti BPMs. Ernesto Ferreyra este unul dintre DJii si producatorii care ne-a aratat de-a lungul timpului ca cel mai important lucru atunci cand folosesti muzica electronica ca instrument de comunicare cu un crowd este sa exprimi calatoria constanta prin care treci ca artist si ca persoana.

In rolul de gazda-mentor la Pitch Control, Ernesto Ferreyra va oferi pe parcursul celor 4 zile din program, sesiuni de mentorat individuale si de grup, cu privire la mixing si productie muzicala, ii va ajuta pe participanti sa finiseze track-uri sau sa le construiasca de la 0 si le va povesti despre experientele lui personale.

Inca de la 13 ani, Ernesto a simtit o atractie fata de muzica electronica, fapt concretizat mai tarziu intr-un job de DJ intr-un club din orasul sau natal. Acesta colectiona discuri de la Depeche Mode, Michael Jackson, Jean Michael Jean sau Pink Floyd, iar treptat, muzica electronica a devenit cea prin care a ajuns sa se exprime. Calatorind in jurul lumii, din Mexico in Montreal, din Ibiza in Berlin, influentele culturale au avut un impact major asupra stilului si evolutiei muzicale ale artistului.

Ernesto face acum parte din familia Cadenza Records si este owner al labelului Loosen Up.

In 2010, a fost rezident al clubului Ushuaia Beach alaturi de Luciano, iar de-a lungul timpului a colaborat cu Mirko Loko, Dewalta sau Cesar Merveille.

Un artist care constentizeaza ca DJingul nu este o calatorie cu destinatie finala.

Ernesto Ferreyra va fi prezent la Pitch Control pe toata durata evenimentului, 12-16 mai, unde va sustine urmatoarele panel-uri:

A. Where your DJ career really begins

B. What it really takes to be a full artist nowadays

C. Chasing success vs. making music and playing for the people

Te poti inscrie si tu in cadrul programului, accesand www.pitch-control.net.

Afla mai multe despre artist si ce presupune rolul sau de mentor la Pitch Control aici: https://pitch-control.net/speakers/ernesto-ferreyra.


On Air
Acum
Optick, Robert Georgescu and White - Goodbye
A fost
WANKELMUT FT EMMA LOUISE - My Head Is A Jungle (LUMINAE Remix)
Noutăți
1560x800px_comunicat_2
dg
dd
Fresh Tracks
08

FRESH TRACKS w/ DJ MARIKA | 22 Decembrie 2025

Partenerii noștri

DIGI SPORT
L-a făcut praf la TV pe Cristiano Ronaldo: "O rușine pentru fotbal! Mie mi-ar fi jenă"

L-a făcut praf la TV pe Cristiano Ronaldo: "O rușine...

FILM NOW
Hugh Jackman, criticat dur de fani după ce a făcut publică o fotografie în care apare alături de Sutton Foster: „Este stânjenitor!”

Hugh Jackman, criticat dur de fani după ce a făcut...

DIGI WORLD
Misterul care a sfidat istoria timp de 4.500 de ani ar putea fi rezolvat. Cercetătorii cred că au aflat cum au fost construite piramidele

Misterul care a sfidat istoria timp de 4.500 de ani ar...

DIGI ANIMAL WORLD
Pericol ascuns în sezonul cald. Bacteria rară care poate provoca simptome severe după mușcătura de căpușă

Pericol ascuns în sezonul cald. Bacteria rară care...

DIGI LIFE
Fistic sau arahide? Care dintre cele două este mai bun pentru proteine și fibre

Fistic sau arahide? Care dintre cele două este mai bun...

PE ROZ
Fiica Andreei Marin nu își petrece vacanța la plajă. Unde va lucra Violeta în această vară: „Va învăța foarte multe lucruri”

Fiica Andreei Marin nu își petrece vacanța la plajă...

WhatsApp Image 2025-02-27 at 15.17.02_9f78e920

Electromekanik & Happy Gutenberg lansează noul album...

1560x800px_comunicat(ProFM&FilmNow)

Radiourile Campus Media TV își confirmă direcția în...